Campionatul raionului Ialoveni la minifotbal 2019

1 aprilie 2019

În ziua de 31 martie 2019, la terenul de minifotbal a Complexului Turistic Costești, a avut loc faza finală a Campionatului raionului Ialoveni la minifotbal „seniori”, organizat de Asociația Raională de fotbal în coloborare cu Consiliul Raional Ialoveni.

Echipa satului Costești a câștigat Campionatul raionului Ialoveni la minifotbal care a învins în toate meciurile din faza finală. Echipa satului Bardar  a ocupat poziția a doua. Pe locul 3 s-a clasat echipa  satului Dănceni, iar locul 4 a revenit echipei satului Suruceni.

La ceremonia de premiere ne-a onorat cu prezența Vicepreședintele Raionului Ialoveni, domnul Oleg MEREACRE, care a înmânat învingătorilor campionatului premii bănești  din partea Consiliului Raional Ialoveni. Președintele Asociației Raionale de Fotbal, Efim AGRICI, a decorat echipele cu cupe.