Echipa satului Horești a devenit în premieră campioană la volei printre seniori, ediția 2024

6 februarie 2024

Campionatul raional la volei printre seniori, ediția 2024 a fost câștigat în premieră de către echipa satului Horești, finala căruia s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute.

La campionat au participat cele mai puternice patru echipe din raionul Ialoveni, învingătoare în cele patru zone, unde s-a organizat semifinala.

Cea mai bună formație s-a dovedit a fi echipa satului Horești care s-a impus în toate meciurile competiției și a devenit pentru prima dată posesoare a titlului de campioană.

Pe locul secund s-au clasat sportivii din satul Costești,  urmați pe podium de multipla campioană raională echipa satului Bardar, iar pe locul patru s-a clasat echipa comunei Răzeni.

Premianții campionatului raionului la volei masculin au primit din partea Consiliului raional Ialoveni, cupă, medalii, diplome și premii financiare.