Turneul raional la șah, dame și tenis de masă

În ziua de 11 noiembrie, curent, în sala de sport a liceului teoretic ,, Aurel David” din satul Bardar, raionul Ialoveni  a avut loc Turneul raional ,,Cupa președintelui raionului” la probele de sport șah, joc de dame și tenis de masă, la seniori și senioare. Învingătorii au fost felicitați de domnul Anatolie DIMITRIU, președintele raionului Ialoveni. Echipele clasate pe locurile de frunte au fost menţionate cu diplome de gradul respectiv, cupe și premii bănești oferite de președintele raionului.

REZULTATELE  FINALE LA ȘAH:

MASCULIN

  

  1. 1. LOCUL I       DUBOVSCHII Denis  – or. Ialoveni  se premiază cu 400 lei.

 

  1. 2. LOCUL II      BRĂDĂUȚANU Gheorghe  – or. Ialoveni   se premiază cu 300 lei.

 

  1. 3. LOCUL III    MUNTEANU Climentii  – s. Rezeni  se premiază cu 200 lei.

                                                       

                                                       FEMININ

    

  1. 1. LOCUL I       PISICA  Maria  – s. Ulmu    se premiază cu 400 lei.

 

  1. 2. LOCUL II      SAVVA  Maria  – s. Bardar  se premiază cu 300 lei.

 

  1. 3. LOCUL III    BUDAC Emelina  – s. Rezeni   se premiază cu 200 lei.

 

REZULTATELE  FINALE LA JOC DE DAME:

MASCULIN

  

  1. 1. LOCUL I       MIHALACHI Vitalie  – or. Ialoveni  se premiază cu 400 lei.

 

  1. 2. LOCUL II      MUNTEANU Constantin  – s. Văsieni     se premiază cu 300 lei.

 

  1. 3. LOCUL III    VRABIE Gheorghe  – s. Văsieni   se premiază cu 200 lei.

                                                       

                                                       FEMININ

    

  1. 1. LOCUL I       TONU Andrea – Elena  – s. Bardar   se premiază cu 400 lei.

 

  1. 2. LOCUL II      RACOVEȚ Ecaterina  – s.  Zîmbreni  se premiază cu 300 lei.

 

  1. 3. LOCUL III    BÎTCA Adelina  – s. Bardar  se premiază cu 200 lei.

 

REZULTATELE  FINALE LA TENIS  DE  MASĂ:

MASCULIN

  

  1. 1. LOCUL I       NICHITA  Ilie  – s. Bardar  se premiază cu 400 lei.

 

  1. 2. LOCUL II      ȘCHIOPU Sergiu (jun)  – s. Gangura    se premiază cu 300 lei.

 

  1. 3. LOCUL III    ȘCHIOPU Sergiu  – s. Gangura  se premiază cu 200 lei.

                                                       

                                                       FEMININ

    

  1. 1. LOCUL I       BEREGOI Rodica  – s. Rezeni   se premiază cu 400 lei.

 

  1. 2. LOCUL II      TONU Viorica  – s. Bardar  se premiază cu 300 lei.

 

  1. 3. LOCUL III    STEGARESCU Doina  – or. Ialoveni  se premiază cu 200 lei.